The Collingwood Trophy U14

Individual Schools Championship – Boys Under 14

Holders: Carshalton

 A - Hampton v Wilsons   4 - 0                                               B - Woking High v Stanley Park  2-2 (Won on Pens)

C - Cheam High v Riddlesdown   2 - 1                                    D - Overton Grange v Kingston Academy   3 - 0

E - Richard Challoner v St Joseph’s Coll.   4 - 3                     F - Epsom & Ewell High v Esher High  1 - 0

G - Twickenham Academy v Fullbrook 0 - 12                          H - Guildford County v Chessington Com Coll. W/O

I - Raynes Park High v Hollyfield  0 - 4                                  J  - Whitgift v Therfield    5 - 2

K-  St Richard Reynolds v Rutlish   W/O                                 L  - Archbishop Tennisos v Greenshaw  1 - 4

M- De Stafford v Harris Crys. Palace  2- 2 (4-1 Pens)              N- George Abbot v The Ashcombe    6 - 0

O- Coombe Boys v Oasis Shirley Pk.  0 - 6                             P - Kingston Gram. v Carshalton Boys 1 - 6

PP - The Beacon v Winston Churchill 2 – 2 (4-2 Pens)              Q- St Cecilia’s v Hinchley Wood 4 - 2

R - Harris Acd Purley v Trinity  4- 1                                       S-  St Peter’s v Teddington   2 - 3

T-  Southborough v Jubilee High  11 - 5                                  U-  Harrodian v Wimbledon College  1  - 5

V-  Christ Richmond v Archbishop Lanfranc   10-0                    X - St John Baptist v Matthew Arnold   1 - 2

2nd Round 

  3rd Round

  4th Round   

 Semi Fonal

 Final

A  Hampton       W/O

 Hampton

 

 

 

Royal Alexanfra & Albert

B  Stanley Park 4 aet

 Stanley Park

C   Cheam 3

D  Overton Grange 1

 Grey Court

 

Grey Court 4

E  Richard Challoner  11

  Richard Challoner 

F   Epsom & Ewell High  0

G   Fullbrook                 5

  Fullbrook

 

 

H  Guildford County    0

I Hollyfield                   1

  Hollyfield  

Salesians                       0

J Whitgift

9/1/18 

 

Tomlinscote

K   Rutlish                          2

  Rutlish

Richmond Park Academy      1

L  Greenshaw

 

 

 

            

 

Glyn

M De Stafford

 

Weydon

N George Abbot             1

 George Abbot

 

O  Oasis Shirley Park     0

P  Carshalton Boys     0

 The Beacon

PP The Beacon            3

Q  St Cecila’s        3

 St Cecilia’s

 

 

 

Glenthorne          2

R Harris Acd. Purley     3

 Harris Acd Purley

S   Teddington              2

T  Southborough                 3

  Southborough

 

 

U  WimbledonCollege     

V Christs Richmond            0

 

Matthew Arnold  

X  Matthew Arnold              3

Limit Dates

    • 1st Round: 1st October
    • 2nd Round: 19th November
    • 3rd Round: 21st January
    • 4th Round: 10th February
    • Semi Final: 10th March
    • FINAL -
  • Competition Secretary: