Boys Under 14

 

Managers

H. Griffin

Glenthorne High School, Sutton Common Road, Sutton, SM3 9PS

0208 6446307 (S) 07793 557403 (M)

hgr@glenthorne.sutton.sch.uk

J. Spriggs

Overton Grange School, Stanley Road, Sutton, SM2 6TQ

0208 2392383 (S), 07968 038485 (M)

j.spriggs@overtongrange.sutton.sch.uk

A. Leyland 

07960 565817 (M)

aleyland@bishopwand.surrey.sch.uk

Hugo Fisher Mikey Allen Oliver Camis Jayden Barber Finley Munro
Oli Khinda Filip Lissah Felix Ezekwuka Freddie Bell Salvo Marino
Richard Faakye Morgan Williams Murphy Parker Dubem Eze Aron Sasu
Eisa Newton Jay Simpson Jamie Hilton Ben Boxall
Leo Castledine David Ozoh Billy Gee Delano Bailey
Charlie Robinson Harvey Araujo Marco Cardenas Emran Soglo

U14 Boys Surrey Schools Squad 2018/2019

Congratulations to the above boys that have been selected in the u14 Surrey Schools Squad for the forthcoming season. As all boys are aware, not everyone will be selected for every game, we all understand it is a long season, therefore players must make themselves available for selection on the dates below (see fixture list). PLEASE ensure you pass these fixture dates onto your clubs/schools in good time, so they can plan for your absence!

MATCH DAY SQUAD & INFORMATION

Squad for: 

Date: 

Venue: 

Surface: 

Meet time: 

KO: 

DON'T BE LATE !!

Kit: Players must turn up in full school uniform (white shirt) with Surrey tie (if you have one, if not school tie). Playing kit will be provided.

As the squad is continuously growing and developing, please find below the squad that has been chosen for this game:

League Fixtures/Results

Fixtures

Date

Venue

Opponent

Fixture

Kick Off

Man of the Match

Result

Goalscorers

Tuesday 11th September 2018

Sutton Grammar Playing Fields, Northey Avenue, Sutton, Surrey, SM2 7HR

N/A

1st trial ONLY IF YOU'VE BEEN NOMINATED BY YOUR SCHOOL

4.15pm to 7.00pm

N/A

N/A

N/A

Tuesday 18th September 2018

Sutton Grammar Playing Fields, Northey Avenue, Sutton, Surrey, SM2 7HR

N/A

2nd invited trial ONLY IF YOU RECEIVE AN INVITE

4.15pm to 7.00pm

N/A

N/A

N/A

Saturday 29th September 2018 Charterhouse School, Goldaming, Surrey, GU7 2BY Hampshire SEESFA League 11:00 Dubem Eze

2 - 1

Win

Dubem Eze

Leo Castledine

Saturday 20th October 2018 Douglas Eyre Playing Fields, Coppermill Lane, Walthamstow, London, E17 7HE Inner London SEESFA League 10:30 David Ozoh

2 - 1

Loss

Aron Sasu
Deadline: Saturday 10th November 2018 London Playing Fields, Fairlop, IG6 3HJ Essex Round 1, National Cup 10:30
TBC TBC Middlesex SEESFA League TBC
Deadline: Saturday 8th December 2018 Round 2, National Cup
Saturday 15th December 2018 Royal Russell School, Coombe Lane, Croydon, CR9 5BX Sussex SEESFA League 11:00
Deadline: Saturday 12th January 2019 Round 3, National Cup
Saturday 26th January 2019 TBC Kent SEESFA League TBC
Deadline: Saturday 9th February 2019 Round 4, National Cup

League Table

Team W D L F A +/- Pts
Surrey
Kent
Inner London
Sussex
Middlesex

You can also follow us on twitter @SurreySchoolsFA for updates and the latest news as it breaks!