Boys Under 15

Team Managers

Managers

Tom Cain

07960 023781

tcain@willingdonschool.org.uk

Dave Castle

07795 833901

dca@glenthorne.sutton.sch.uk

 

U15 Boys Surrey Schools Squad 2019/2020

**CONGRATULATIONS** Well done to the following boys who have been selected for this year's squad. Please text Tom (07960023781) to confirm your acceptance into the squad and to confirm you availability for next weekend's game v Hampshire (details further below):

Adam Longman Ben Boxhall Billy White-Saunders
Gui Siqueira Ben McDonald Kobi Asante
Oliver Khinda Freddie Bell Dubem Eze
Harry Sharpe Joe Blakeman Tyrese Johnson
George Vincent Joshua Burr Lui Edwards

Reserves (please also confirm your acceptance):

Sam Powell Guy Rogers Max Dickson Oliver Davis Alfie Fitzgerald

As all boys are aware, not everyone will be selected for every game, we all understand it is a long season, therefore players must make themselves available for selection on the dates below (see fixture list). PLEASE ensure you pass these fixture dates onto your clubs/schools in good time, so they can plan for your absence!

MATCH DAY SQUAD & INFORMATION

Squad for: Inner London (SEESFA League) 

Date:  Saturday 19th October

Venue: Kingston Grammar School, Dittons Playing Field, Summer Road, Ditton KT7 0RD

Meet time: 10.30am

KO: 11.30am on grass

DON'T BE LATE !!

Kit: Players must turn up in full school uniform (white shirt) with Surrey tie (if you have one, if not school tie). Playing kit will be provided.

As the squad is continuously growing and developing, please find the squad that has been chosen for this game:

Adam Longman Ben McDonald Gui Siqueira
Harry Sharpe Freddie Bell Ben Boxall
George Vincent Joshua Burr Guy Rogers
Oliver Davis Kobi Asante Billy White-Saunders
Oliver Khinda Dubem Eze Tyrese Johnson

League Fixtures/Results

Surrey 2 v 2 Hampshire

Surrey v Inner London

Middlesex v Surrey

Sussex v Surrey 

Surrey v Kent

Date Venue Opponent Fixture KickOff Man of the Match  Result Goalscorers
Thursday 12th September

Richard Challoner Playing Fields,

Manor Drive North,

New Malden KT3 5PE

N/A 1st Trial - Nominations Only 4.30pm - 6.30pm N/A N/A N/A
Thursday 19th September

Richard Challoner Playing Fields, 

Manor Drive North,

New Malden KT3 5PE

N/A 2nd Trial - Invitation Only

Player Registration from 4.30pm

5pm - 7pm

N/A N/A N/A
Saturday 28th September

Charterhouse School,

Charterhouse Road,

Godalming GU7 2BY

Queen's Drive Entrance

Hampshire SEESFA League

10am meet

11am KO on grass

Kobi Asante

Draw

2 - 2

Johnson (1)

Asante (1)

Saturday 12th October

St Albans School,

Wolloams Playing Field,

162 Harpenden Road,

St Albans AL3 6BZ

Hertfordshire Friendly

11.30am meet

12.30pm KO on grass

George Vincent

Draw 

2 - 2

White-Saunders (1)

Asante (1)

Saturday 19th October

Kingston Grammar School,

Dittons Playing Field,

Summer Road,

Ditton KT7 0RD

Inner London SEESFA League

10.30am meet

11.30am KO on grass

Saturday 14th December TBC Sussex SEESFA League TBC
Saturday 25th January

Kingston Grammar School,

London Road,

Kingston upon Thames KT2 6PY

Kent SEESFA League 

12.30pm meet

1.30pm KO on grass

Saturday 8th February

TBC

Middlesex SEESFA League

TBC

League Table

Team W D L F A +/- Pts
Kent 1 1 0 0 4 2 +2 3
Surrey 1 0 1 0 2 2 0 1
Hampshire 1 0 1 0 2 2 0 1
Inner London 0 0 0 0 0 0 0 0
Middlesex 0 0 0 0 0 0 0 0
Sussex 1 0 0 1 2 4 -2 0

You can also follow us on twitter @SurreySchoolsFA for updates and the latest news as it breaks!